top of page

Marmur

© Copyright GRANIT.PL

Marmur - Bydgoszcz, Toruń

Od wielu lat działamy w branży kamieniarskiej. Swoje wyroby produkujemy z różnych kamieni naturalnych, w tym z marmuru.

Jest to skała metamorficzna o krystalicznej, równoziarnistej strukturze. Powstaje z procesu przeobrażenia wapieni, dolomitów i margli. Posiada wiele różnych barw. Marmur może być biały jak śnieg, kremowy, zielony, czerwony, niebieski, szary, a nawet czarny. Kamień ten jest klasykiem, jeżeli chodzi o branżę budowlaną. W Polsce występuje na Dolnym Śląsku. Jednak jego najpiękniejsze formy pochodzą z Włoch i Grecji. Służy głównie jako materiał dekoracyjny, ponieważ łatwo go wkomponować w inne materiały jak np. szkło czy metal.

Niestety ten piękny kamień naturalny jest dość kruchy, nie posiada odporności na warunki atmosferyczne, mogą mu zaszkodzić różne kwasy więc nadaje się zatem do użytku wewnętrznego. Na jego zimnej w dotyku strukturze widoczne są ślady łączeń.

Nasza propozycja obejmuje kilkanaście odcieni marmuru. Każdy jego skrawek jest unikatowy - różne wahania tonów, użylenia kalcytowe czy mineralne wtrącenia nadają mu charakter unikalności. Nie trafimy na dwa takie same slaby marmurowe. Marmur pięknie wygląda jako blat, podłogi, wykończenie łazienek, kominków, stopnie schodów, parapety oraz jako elementy dekoracyjne. Kamień ten jest ponadczasowy. Mimo, że jako materiał dekoracyjny i użytkowy stosowany jest od lat, wciąż pozostaje modny i chętnie wykorzystywany. Pasuje idealnie do klasycznych wnętrz oraz bardziej nowoczesnych wykończeń. Wygląda bardzo elegancko i schludnie, szczególnie na dużych przestrzeniach. Nada każdemu wnętrzu prestiżu oraz ekskluzywnego akcentu.

W razie jakichkolwiek pytań odnośnie naszych usług prosimy o kontakt telefoniczny lub osobiste przybycie do naszej siedziby. Będąc na miejscu można wybrać dowolną płytę marmuru, który odpowiada Państwa indywidualnym wymaganiom. Można wybrać kamień, podać wymiary, a my zrobimy całą resztę.

Jesteśmy profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadamy duże doświadczenie, więc mogą nam Państwo zaufać, jak zrobiło już wielu innych klientów. Znajdujemy się pomiędzy miejscowościami Bydgoszcz i Toruń, w Solcu-Kujawskim przy ulicy Unii Europejskiej 17 w województwie kujawsko-pomorskim.

bottom of page