top of page

Granit

© Copyright GRANIT.PL

Granit - Bydgoszcz, Toruń 
Granit jest to kwaśna skała magmowa - głębinowa. Posiada budowę krystaliczną uzyskaną w środowisku głębinowym w skorupie ziemskiej. Występuje na całym świecie w różnych kolorach od zielonego, przez szary, czerwony, niebieski, aż po czarny. Przyznano mu miano jednego z najtwardszych naturalnych kamieni. Dzięki temu jest najczęściej używanym kamieniem w budowlance i kamieniarstwie. Idealnie nadaje się do użytkowania zarówno wewnętrznego jak i zewnętrznego. Posiada wysoką odporność na warunki atmosferyczne, wysoką temperaturę oraz mróz. Jest odporny na  pęknięcia oraz ścieranie, a małe ryski powstałe podczas użytkowania można zniwelować polerowaniem. Nie straszna mu też woda, wilgoć ani promienie słoneczne. W dotyku ma gładką zimną powierzchnię o widocznych łączeniach, daje to każdemu slabowi unikatowy wygląd. 
Wadą niestety jest to, że poprzez swoją wyjątkowość trudno jest znaleźć dwa takie same slaby. Jest to wręcz niemożliwe. Granit należy też impregnować, ponieważ jasne odcienie są nasiąkliwe. 
W swojej bogatej ofercie mamy wiele rodzajów granitu.  Każdy z nich jest wyjątkowy, unikatowy i różni się od pozostałych. Dzięki temu stworzysz swoje idealne zestawienie do domu lub na zewnątrz. Z granitu można robić schody, blaty kuchenne, płytki łazienkowe,  parapety posadzki oraz nagrobki. Materiał jest jest bardzo wytrzymały więc nada się do każdej z wymienionych form. Dodatek granitu w każdym domu doda nowego, niepowtarzalnego akcentu. Idealnie nadaje się do klasycznych wnętrz oraz nowoczesnych designów. Granitowe blaty kuchenne nadadzą wyrazistego wyglądu twojej kuchni, a schody z granitu będą piękną wizytówką domu.
Zachęcamy do zapoznania się z naszą szeroka ofertą. Możesz wybrać kamień, podać wymiary, a my zajmiemy się resztą. Można również przyjechać do naszej siedziby i na miejscu wszystko obejrzeć i ustalić. Znajdujemy się pomiędzy miejscowościami Bydgoszcz i Toruń, w Solcu Kujawskim przy ul. Unii Europejskiej 17, w województwie kujawsko-pomorskim. 

bottom of page